Resimlerle Projeler

“Bir resim bin sözcüğe bedeldir.”

Yaşamak İstiyorum

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri İlknur Karabulut, Gülşah Karacabey, Umut Teke, Ali Ersoy, Gönül Özen ve Duygu Yıldız tarafından tamamlanan “Yaşamak İstiyorum” adlı projede SMA’yı tanımak ve tanıtmak amaçlanmıştır. Bu projede, SMA hastalarının her tedaviye ulaşabileceği kalıcı bir çözüm sağlamak için SMA hastaları ile röportajlar gerçekleştirilmiştir. Sadece Amerika’da uygulanan Zolgensma ilacının, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanması için ses olmaya çalışılmış ve sosyal medyada SMA ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapılarak farkındalık artırma çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Kayseri’nin Kültürünü Yaşatma

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri Fatma KARADEMİR, Beyza Nur BAĞCI ve Damla Kılıçoğlu tarafından tamamlanan “Kayseri’nin Kültürünü Yaşatma” adlı projede Kayseri’nin kültürünü insanlara tanıtmak ve kültürünü canlı tutmak amaçlanmıştır. Bu projede, ‘’kayserinin.kulturu’’ kullanıcı adlı Instagram sayfası hazırlanmıştır. Bu sayfada Kayseri ile ilgili doğal güzellikler, tarihi yerler, kültürel değerler, yayınlanan tanıtım kitapları, takipçilerden gelen Kayseri fotoğrafları gibi farklı içerikler paylaşılmıştır. Kayseri’nin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini geniş kitlelere görsel olarak sunmayı amaçlayan projede Kayseri ile ilgili paylaşımlara hâlâ devam edilmektedir.

Instagram: https://www.instagram.com/kayserinin.kulturu/

Bir Kitap Bir Çocuk Projesi

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencileri Emine ARIK, Semanur KAHRAMAN, Feride YILDIRIM, Merve KALAY, Melda HANOĞLU, Özlem KOÇ tarafından Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında tamamlanan “Bir Kitap Bir Çocuk” adlı projede Doğu’da belirlenen bir köy okuluna kütüphane kurmak amacıyla öğrencilerin yaş, gelişim vb. düzeylerine uygun farklı türlerden kitaplar toplamak ve öğrencilere ulaştırmak amaçlanmıştır. Bu doğrultuda belirlenen okul Diyarbakır, Dicle, Meydan Köy’de bulunan ve 251 öğrencinin eğitim aldığı Meydan Şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş Ortaokulu’na farklı türlerden oluşan toplam 500 kitap gönderilmiştir.  Gönderilen kitaplar öğrencilerimize ulaşmış, kütüphanelerinde yerini almıştır.