Kök Hücre Bağışına Yönelik Farkındalık Oluşturma Projesi

Proje Başlığı: Kök Hücre Bağışına Yönelik Farkındalık Oluşturmak

Proje Amacı: Bütün insanlara kök hücre bağışının ne kadar önemli olduğunu anlatmak ve donör bağışı bekleyenlerin umutlarına tercüman olmak.

Proje Tanıtımı: Kök hücre insan vücudunda bulunan, bölünerek çoğalıp vücut hücrelerine dönüşebilen ana hücredir. Kendini yenileyebilir, bölünebilir ve birçok kan hastalığının tedavisinde kullanılabilir. Kök hücre kemik iliğinde de bulunur, İnsanların hastalanması veya hasar alması sonucunda oluşan tüm doku ve organların yenilenmesinde rol oynar. Kök hücre bağışı 18-50 yaş arası sağlıklı olan her birey kök hücre bağışı yapabilir. İki tür kök hücre bağışı vardır. Birincisi kemik iliğinden alma ikincisi ise Periferik yani vücuttaki kanda toplanan kök hücredir, Periferik en çok kullanılan yöntemdir. Kök hücreyi topluma tanıtmak, toplumun anlamasını sağlamak istiyoruz. Kök  hücre denildiğinde insanların korkup ve önyargılı davranmalarına mani olup onlara kök hücre bağışını anlatıp tanıtmak.

Proje İle İlgili İstediğimiz Destek: Her insanın yaşamaya hakkı var, biz de bütün insanların topluma daha duyarlı olmasını, kök hücre bağışı yapmasına destek olmalarını ve teşvik etmelerini istiyoruz.

Proje Ekibi: Proje ekibimiz beş kişiden oluşmaktadır.

Proje Ekibinin Kısa Tanıtımı:

Faruk Arslan: Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Hayatı, insanları, hayvanları ve kitapları seven biridir. Tam bir tarih hayranıdır.

Yasin Koç: Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi seven araştıran ve sorgulayan öğrenci yetiştirmeyi hedefler.

Andelip Dursun: Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Kitap okumayı seven biridir.

Ayşe Nur Gülcü: Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Okumayı ve araştırmayı sever. Dürüst ,erdemli çevresine faydalı bireyler yetiştirmek ister.

Şengül Polat: Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Kitap okumayı, gezmeyi, dans etmeyi, müzik dinlemeyi, film izlemeyi sever. Kendi yeteneğinin farkında olan kendini keşfedebilen öğrenci yetiştirmeyi hedefler.

Proje ile ilgili iletişim sağlamak eposta: faruk.arslan2140@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s