Mevsim Koşulları Dâhilinde Kuşlar için Yuva, Yemlik ve Suluk Yapma Projesi

Projenin Amacı: Havadaki minik dostlarımızın yaşam standartlarını iyileştirmek.

Proje Tanıtımı: Havadaki dostlarımızın kış ayları oldukça çetin geçmektedir. Zorlu hava koşullarının yanında kentleşmenin sebep olduğu doğal ortamların kaybı, kuşlar için yiyecek ve yuva yapacak yer bulma zorluğunu beraberinde getirmiştir. Grup olarak bizim amacımız ise dostlarımızın kış aylarını daha rahat geçirmelerini sağlamak ve yaşam koşullarını iyileştirmektir. Projemizde bu süreçte minik dostlarımızın zorlu kış aylarını daha kolay atlatmasını sağlamak için kuş evleri, yemlik ve suluk yapıp onların temel ihtiyaçlarını bir nebze de olsa gidermeye çalışacağız.

Proje ile ilgili istediğiniz destek: Bu etkinlik kapsamında bireylerin bilinçlenmesini sağlayarak kuş evleri, yemlik ve suluk yapmaları, belediyenin sokaklara koyduğu su kaplarını kirletmemeleri ve doğal ortamlarını işgal etmemelerini beklemekteyiz.

Proje Ekibi: Proje ekibimiz beş kişiden oluşmaktadır. Zehra Ünal, Güler Uzandaç, Hilâl Öztürk, Hatice Nimet Gürsoy, Mustafa Ünaçan; projemize destek veren ekip arkadaşlarımızdır.

Proje Ekibindeki kişilerin kısa tanıtımı:

Zehra ÜNAL: Erciyes Üniversitesi Türkçe öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi. Kitap okumayı yaşam biçimi hâline getirmiş birisidir. Hayallerini mümkün kılmak için çalışan, zor zamanların temelli gelmediğine inanan birisidir. Öğrenci yetiştirmekten ziyade insan yetiştirmeyi amaç edinen bir öğretmen adayıdır.

Güler UZANDAÇ: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Yeni bilgiler edinmeyi, edindiği bilgileri aktarmayı, gezmeyi sever. Bireylerin daha bilinçli bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini hedeflemektedir.

Hilâl ÖZTÜRK: Erciyes Üniversitesi Türkçe öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi. Her zorluğun arkasından gelen bir kolaylığın var olduğuna inanan, pes etmemeyi dik durmayı hayat felsefesi edinmiş birey. Gelecek nesillerin hayatlarına ışık olabilmek için kendini yetiştiren öğretmen adayı.

Hatice Nimet GÜRSOY: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Başarıya giden yolda emin adımlarla yürümeye çalışan ve bu emin adımları da gelecekte yetiştireceği bireylere adamış olan bir öğretmen adayı.

Mustafa ÜNAÇAN: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Gezmeyi, film izlemeyi, sohbet etmeyi sever. Hedefi gelecek nesiller için bir öğretmenden daha fazlası olmak.

Proje ile ilgili iletişim sağlamak için e-posta: zehraunal6363@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s