Yaşamak İstiyorum

Projenin Amacı: SMA’yı tanımak ve tanıtmak.

Proje Tanıtımı: SMA size üç harfle anlatılan bir hastalık gibi gelse de aslında nefes bile almanın zor olduğu ve zamanla tüm uzuvlarınızdaki hareketi kaybettiğiniz bir yaşam şeklidir. Amacımız SMA’yı tanımak ve tanıtmaktır. Ülkemizde her 6000 doğumda bir görülen bu hastalığın kesin bir tedavisi olmasa bile alınan ilaçların tedavi üzerindeki etkisi oldukça önemlidir. Son günlerde sıklıkla duyduğumuz kampanyalardan farklı olarak bizler SMA hastalarının her tedaviye ulaşabileceği kalıcı bir çözüm sağlamayı amaçlıyoruz. Sadece Amerika’da uygulanan Zolgensma ilacının, sağlık bakanlığı tarafından karşılanması için ses olmak istiyoruz.

Proje İle İlgili İstenilen Destek: İstediğimiz destek ise sesimize kulak vermeniz, bu duruma kayıtsız kalmamanızdır. Duyalım ve duyuralım.

Proje Ekibinin Tanıtımı: Ekibimiz altı kişiden oluşmaktadır. Her biri birbirinden duyarlı insanların topluluğu. Kısaca kendimizi tanıtacak olursak;

İlknur Karabulut: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. İnsanlarla iletişim kurmayı sever, her hayat onun için farklı bir hikâyedir. Sürekli öğrenmek isteyen her daim öğrenci kalacak biri.

Gülşah Karacabey: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. Sosyal aktivitelere katılmayı, sohbet etmeyi ve canlıların dertleriyle dertlenmeyi, çözüm üretmeyi, çözüm yolu bulamasa bile bunun için çaba göstermeyi sever. Sorumluluk duygusu gelişmiş ve yardımsever bir birey.

Umut Teke: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. İletişim ve hitap yeteneği gelişmiş, çözüm yolu üreten, neşeli, hayat dolu bir insan. Aynı zamanda herkese yardımcı olmayı sever ve ister. Her kesimden her yaşa ayak uydurabilir.

Ali Ersoy: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. İnsanlara yardım etmeyi sever, çevresinde yardıma ihtiyacı olan insanlara kulak tıkamaz. Sorumluluk sahibi bir öğrencidir.

Gönül Özen: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. Sorumluluk sahibi, yardımsever ve duyarlıdır. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi, spor yapmayı sever. Aynı zamanda doğayı, vatanını ve milletini de büyük bir aşkla sever, sahiplenir.

Duygu Yıldız: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi. Sosyal sorumluluk duygusu çok yüksek. Çok duygusal ve merhametli, her daim umut dolu ve güçlü, her yaşta öğrenci kalmayı başarır.

İLETİŞİM ADRESİ: ilknkrblt38@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s