Her Oyuncak Bir Tebessüm Olsun

Projenin Amacı: Güzel ülkemizin dört bir yanında özellikle de Doğu bölgemizde yaşayan çocukların hayallerine küçük bir oyuncak dokunuşu ile yüzündeki tebessümün sebebi olmak ve minik yüreklerine dokunmak.

Proje Tanıtımı: Bir çocuk bir hayal dünyasıdır. Her çocuk hayal kurar, hepsi ayrı bir hayal dünyasında yaşar. Çocuklar oyunlarıyla hayallerini yaşatırlar. Ancak bazı çocuklarımız maalesef bazı çocuklar kadar şanslı doğamıyor. Bu çocuklarımız maddi olanaksızlıklardan dolayı o masum hayallerini yaşayamıyorlar. Biz de bu projeyle her çocuk elimizden geldiğince eşit olsun istedik. Hepsi doyasıya ve sonsuz hayal kursunlar, bu hayalleri yaşasınlar, yaşatsınlar istedik. Önceliğimiz sizlerin kullanmadığı, evinizin bir köşesinde bekleyen oyuncakları toplayıp gereken dezenfeksiyonu uygulayıp maddi durumu iyi olmayan minik yavrularımıza ulaştırmak. O miniklerin hayallerine destek olmanızı sizden rica ediyoruz. Unutmayın:

Bir oyuncak, sonsuz hayal.

Sonsuz hayal, bir çocuk.

Ve bir çocuk; bir dünya, yepyeni bir gelecek demektir.

Proje ile ilgili istediğiniz destek: Bu proje kapsamında bir araba bir bebek demeden kullanmadığımız boşta duran oyuncakları bize ulaştırmanızı istiyoruz. Belki sizin gönderdiğiniz bir araba, bir ayıcık ile minik bir yürek sevinecek. Minik bir yüreğin yüzündeki tebessüm sebebi olmak istemez misiniz? “Bir oyuncak olur mu ?” demeden, haydi elinizde kalan oyuncaklarınızı bize ulaştırın. Biz de sizin aracınız olalım onlara ulaştıralım.

Proje Ekibi: Büşra Polat, Fatmanur Koç, Hanife Yalçınkaya, Merve Avcı, Burhan Acar

Proje Ekibindeki Kişilerin Kısa Tanıtımı:

Büşra POLAT

Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencisi. Başöğretmenin çizdiği yoldan ilerleyen millî değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen ve güzel ülkesine ses bayrağı olmaya çalışan biri.

Fatmanur KOÇ

Erciyes üniversitesi Türkçe Öğretmenliği öğrencisi. Çocuklar onun için ayrı bir dünyadır. Onlara zaman ayırmayı ve güzel bilgiler aşılamayı sever. Geleceğin çocuklara emanet olduğunu bildiği için onlara iyiyi, doğruyu ve en güzeli öğretmeye çalışır. Öğretmenlik mesleğini seçme nedeni de budur. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi sever.

Hanife YALÇINKAYA

Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencisi. Kitap okumayı ve bu sayede farklı hayatlar kişiler tanımayı sever.  Çocuklarla iletişim kurmayı sever ve onlara her zaman dikkatli davranır. Rol model olarak iyi örnek olmak ister. Çocukların gülüşlerinin değerini ve güzelliğini bilir ve buna göre yaşar.

Merve AVCI

Erciyes üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencisi. Amacı çocuklara doğruyu öğretirken onları eğlendirebilmek, neşe olmak ve ufacık tebessümlerine sebep olmaktır. Bunun da sadece dersten geçmediğini bilen aynı zamanda çocuğun dili olan oyun kavramını geliştirmek isteyip eğlenerek öğretme amacı güden biri.

Burhan ACAR

Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencisi. En büyük hayali, hayalleriyle yaşayan küçük kalplere dokunarak bir nebze de olsa onların bu hayallerine kavuşmasında rol oynamak. Kitap okumak ve müzik dinlemek en sevdiği hobilerindendir.

Proje ile ilgili iletişim sağlamak için e-posta: eruoyuncakprojesi@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s