Bir Köy Okulu için Kitap Toplama Etkinliği: Bir Kitap Bir Çocuk

Projenin Amacı

Bir köy okulundaki öğrenci ihtiyaçlarının başında gelen kütüphane ve kitap eksikliği nedeniyle oradaki çocuklarımıza hayal dünyalarını, kelime dağarcıklarını, hayatlarını değiştirecek ve geliştirecek okuma kitapları yakın çevremizden başlayarak toplayıp ulaştırmak.

Proje Tanıtımı

Bir köy okulundaki öğrencilere kitap okuyabilmeleri için kitap toplanması amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse internet sitemiz üzerinden duyurular yapılacaktır. Bu duyurular neticesinde toplanacak kitaplar belirlenen köy okuluna gönderilecektir.

Unutulmamalıdır ki kitabı olmayan bir çocuk susuz kalmış bir ağaca benzer. Lütfen çocuklarımızı susuz bırakmayalım.

Proje ile İlgili İstediğimiz Destek

Bu etkinlik kapsamında bir kitap bir kitaptır diyoruz ve göndereceğiniz her kitabın çocuklarımız ve bizler için çok önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz.

Hayatımızı değiştirecek olan bilginin hangi kitapta olduğunu bilemeyiz. Bu yüzden okumaya ve okutmaya devam etmeliyiz.

Bu doğrultuda ‘bir kitap gönderilmez’ diye düşünmeden “bir kitap göndermenizi” bekliyoruz.

Hem kim bilir belki o bir kitap bir çocuğun hayatını değiştirecek.😊

Proje Ekibinin Kısa Tanıtımı:

Emine ARIK: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. ‘Okuma’nın ruhun gıdası olduğunu düşünür. Bundan dolayı çok okumak ve diğer insanlara çok okutmak için elinden geleni yapmaya çalışır. Okumadan geçen bir günün, yitirilmiş bir gün olduğunu düşünür.

Özlem KOÇ: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Hayali topluma faydalı bir öğretmen olarak eğitim neferi rolü üstlenmek. Bisiklet sürmeyi, tenis oynamayı ve kitap okumayı sever. Kitap okuma tutkusundan dolayı bu projede yer almaktadır.

Sema Nur KAHRAMAN: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. En büyük hayali öğretmen olup Mustafa Kemal Atatürk’ün idealindeki yeni nesilleri yetiştirmek. Hobileri kitap okumak ve müzik dinlemek. Her kitabın insanların hayatını anlatan bir ışık olduğuna inanır. Aydınlanmayan hayat kalmaması için kitap bağışlarınızı bekliyor.

Feride YILDIRIM: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. Amacı faydalı bir öğretmen olmak ve yazı alanında kendini geliştirmek.

Merve KALAY: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. “Okumadığın gün karanlıktasındır.” Sözünü hayat prensibi haline getirmiş, ‘hep’likten ‘hiç’liğe ulaşmaya çalışan biri.

Melda HANOĞLU: Erciyes Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi. İleride topluma faydalı bireyler yetiştirmek ve öğrencilere okuma sevgisi kazandırmak istiyor. Bu proje ile okuma imkânı olmayan her çocuk için bir umut ışığı olacağına inanıyor. Bu yüzden bu projede yer alıyor.

Etkinlik ile ilgili bilgi almak için e-posta: birkitapbircocukeru@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s